KONST / Litografier / Färglitografi 16406057

nr 1640 6057

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Signerad, numrerad 2/35, daterad -64. Färglitografi, bildmått: 37x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x53 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 2 september 2024
kl 20:34:26

2/9 19:20:13 1      500 kr
2/9 20:26:34 2      Vinnande bud

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén